Masz pytania? Zadzwoń teraz +48 797 207 103
Pozyskanie zaświadczenia o dochodach Holandia UE WE
Okresdo 5 lat wstecz
Cena za usługęod 300zł

Zaświadczenie o dochodach Holandia UE/WE 2022-2019

Potrzebujesz podbitego zaświadczenie o dochodach Holandia dotyczącego uzyskanych dochodów w Polsce w celu przedłożenia  w holenderskim urzędzie skarbowym Belastingdienst?.

W naszej ofercie znajdziesz usługę zaświadczenie o dochodach Holandia – formularz UE/WE.

Z nami załatwisz je bardzo szybko, a przede wszystkim zrobisz to Online. Jeśli przebywasz na terenie Królestwa Niderlandów i niema możliwości osobistego dopilnowania pozyskania tego formularza w polskim urzędzie skarbowym zleć nam tą usługę.

 

Często też urząd skarbowy Belastingdienst wysyła pismo z tytułem  Onjuiste inkomensverklaring co oznacza, że należy ponownie dostarczyć to zaświadczenie.

 

Procedura jest bardzo prosta wystarczy, że prześlesz podpisane dokumenty, a całą resztą zajmiemy się my. Nie będziesz musiał chodzić do urzędów i tracić swojego czasu.

Cena za usługęod 300zł
Okres do 5 lat wstecz

Jesteś zainteresowany, zapoznaj się i zamów. Poniżej prezentuje pełną procedurę do uzyskania zaświadczenia.

Poznaj usług dla kraju Holandia

Co więcej możemy zająć się pozostałymi Twoimi sprawami podatkowymi związanymi z rozliczeniem polskoholenderskim jak np.

To ważne

W pierwszej kolejności
PIT-36 ZG To ważne

Zaświadczenie UE/WE wydaje polski urząd skarbowy. Do uzyskania tego dokumentu należy spełnić kila warunków. Musisz mieć złożone rozliczenie PIT 36 ZG w polskim urzędzie skarbowym.

 

W PIT-36 ZG muszą być uwzględnione wszystkie dochody uzyskane w danym roku podatkowym również te z Holandii, bez tego polski urząd nie podbije zaświadczenia UE/WE. Kolejnym krokiem jest wypełnienie odpowiedniego wniosku o wydanie zaświadczenia i uregulowanie opłaty skarbowej za wydanie tego zaświadczenia.

 

Jeżeli będziesz załatwiał to sam musisz udać się do urzędu co najmniej 3 razy i zajmować się papierologią.

Zaświadczenie o dochodach Holandia
Procedura

Podbijemy dla Ciebie zaświadczenie o UE WE

Podbijemy – uzyskamy dla Ciebie zaświadczenie o dochodach Holandia online dla dowolnego roku, oraz wykonamy usługi dodatkowe. Zapoznaj się z procedurą.

2
Wniosek o wydanie zaświadczenia

Pobierz dokument Wniosek o wydanie zaświadczenia i podpisz w miejscu X

Wniosek o wydanie zaświadczenia

3
Prześlij do nas

Podpisane dokumenty prześlij do nas formularzem.

Niezwłocznie po przesłaniu zamówienia z podpisanymi dokumentami, skontaktuje się Toba nasz konsultant.
Podpisane dokumenty możesz też wysłać bezpośrednio na adres e-mail podatki@polskirezydent.pl

Dane kontaktowe
Polski rezydent sp. z o.o.
Pon. -Pt.08:00 - 17:00

Niezbędne zaświadczenie dla zwrotu podatku z Holandii

Zaświadczenie o dochodach Holandia to dokument, który jest niezbędny do ubiegania się o rozliczenie podatku z Holandii, gdy nie jesteś holenderskim rezydentem, bez niego nie odzyskasz podatku.

 

Posiadając ten dokument Belastingdienst będzie mógł zweryfikować Twoją strukturę dochodów i wypłacić Ci jak najwyższy zwrot podatku.  Jeżeli twoja struktura dochodów będzie stanowić co najmniej 90% z Holandii wówczas  ulgi podatkowe będą naliczane jak dla obywatela Holandii.

 

Przesyłając ten dokument do holenderskiego urzędu masz pewność, że wyda poprawną decyzję i unikniesz w ten sposób wielu nie przyjemności związanych z kompletowaniem dokumentów od nowa a także zwracaniem pieniędzy do urzędu, gdy ten nie należnie wypłaci Ci zwrot podatku.

 

Aby otrzymać zaświadczenie z urzędu skarbowego należy złożyć wniosek do swojego urzędu skarbowego o wydanie zaświadczenia (na załączonym druku) wraz z tym zaświadczeniem. Wraz ze złożeniem wniosku o wydanie zaświadczenia, należy opłacić opłatę skarbową w wysokości 17 złotych za każde zaświadczenie.

Wpływ formularza UE WE na decyzje podatkową z Belastingdienst 35

Holenderski urząd inaczej działa niż polski. Najpierw wydaje wstępną decyzję podatkową, a następnie jeszcze raz weryfikując sytuację podatnika wydaje decyzję ostateczną. Urząd skarbowy Belastingdienst wystawiając pierwszą decyzję często robi to nie wgłębiając się dokładnie w sytuację podatnika i dopiero wystawiając drugą decyzję weryfikuje wszystkie dokumenty i wówczas prosi o dosłanie zaświadczenia UE/WE.

 

Jeżeli okaże się, że posiadasz dochody spoza Holandii wówczas należy przeliczyć i może się okazać, że nie masz odpowiedniej struktury na poziomie 90% i  może Ci nie przysługiwać takiej wysokości zwrot podatku z Holandii  jaki naliczył urząd holenderski w pierwotnej decyzji i trzeba będzie zwrócić pieniądze  mimo to, że już dawno je wydałeś.

Warto spełnić wszystkich formalności, aby nie musieć wracać się do przeszłości.  W naszym doświadczeniu spotkaliśmy się  z sytuacjami, gdzie biura nie pytają w ogóle o dochody spoza Holandii, niestety klienci często są niemile zaskoczeni przez urząd holenderski gdy trzeba dopłacić podatek zamiast otrzymać zwrot.

Nasze biuro profesjonalnie podchodzi do tematu i już  w etapie kalkulowania zwrotu podatku z Holandii w celu ustalenia wysokości zwrotu podatku prosimy o przedstawienie wszystkich dochodów.

 

Po wydaniu pierwszej decyzji gdy nie ma w urzędzie zaświadczenia, otrzymasz wezwanie do jego dosłania. Masz na to 4 tygodnie. Jeżeli nie wyślesz zaświadczenia UE WE urząd wyda następną decyzje nie uwzględniając ulg i Twoje rozliczenie będzie dla Ciebie nie korzystne.

Do czego jest potrzebne zaświadczenie o dochodach Holandia ?

osiadając zaświadczenie o dochodach Holandia z Belastingdienst będzie mógł poprawnie naliczyć ulgi podatkowe:

  • algemene heffingskorting
  • algemene arbeidskorting

Jeżeli chcesz skorzystać z ulg podatkowych musisz spełnić jedno z dwóch warunków:

  1. Pierwszą opcją jest iż musisz być zameldowany na terenie Holandii przez cały rok.
  2. Natomiast drugą możliwością jest aby Twój dochód z Holandii stanowił co najmniej 90% światowych dochodów uzyskanych w danym  roku podatkowym. Spełniając jeden z tych warunków możesz skorzystać z ulg podatkowych i uzyskać zwrot podatku.

Algemene heffingskorting to ogólna ulga podatkowa, która obniża wartość należnego podatku i składek społecznych. Przysługuje każdemu podatnikowi jednak jej wysokość zależna jest od okresu pracy, wysokości dochodów, wieku.

 

Algemene arbeidskorting to ulga dla osoby pracującej. Również ta ulga jest zależna od Twojego wieku, wysokości dochodów.

Pozostałe ulgi podatkowe zależne od dochodu

Inkomensafhankelijke Combinatiekorting– jest to ulga podatkowa związana z wychowywaniem dzieci. Należy się każdemu rodzicowi jeżeli  wychowujesz dziecko którego wiek nie przekroczył 12 lat w dniu 1 stycznia danego roku rozliczeniowego. Ponad to musi być z Tobą zameldowane pod jednym adresem co najmniej 6 miesięcy oraz Twój dochód jest wyższy niż próg który jest wyznaczony na dany rok podatkowy. Nie miałeś partnera podatkowego, lub Twój przychód jest niższy niż partnera podatkowego.

 

Verhooging van de heffingskorting swój zwrot podatku z Holandii możesz zwiększyć jeżeli złożysz rozliczenie razem ze swoim małżonkiem/partnerem jest to  rodzaj rozliczenia odpowiadającemu w Polsce wspólnego rozliczenia z żoną/mężem. Różnica polega na tym, że w przeciwieństwie do polskiego rozliczenia możesz się rozliczyć z osobą którą utrzymujesz i prowadzisz wspólne gospodarstwo domowe i nie musi to być małżonek. Jednak, aby móc się rozliczać korzystając z takiej ulgi należy spełnić kilka kryteriów. W przypadku małżeństwa jest limit przychodów dla małżonka i nie może przekroczyć określonej kwoty na dany rok oraz trzeba być małżeństwem przez co najmniej 6 miesięcy.

 

Natomiast jeżeli mówimy o współdomownika / partnerach, którzy nie są małżeństwem należy mieć wspólny adres zameldowania co najmniej 6 miesięcy, nie być w związku małżeńskim. Łączny przychód współdomownika/ partnera nie może przekroczyć określonej kwoty w danym roku. Współdomownikiem może być nawet najbliższa rodzina, konkubent. Jednak należy spełnić określone powyżej warunki.

Uwzględniając w swoim rozliczeniu ulgi podatkowe możesz liczyć na wyższy zwrot podatku z królestwa Niderlandów.

Tak jak już było wcześniej wspominane, aby skorzystać z ulg musisz być cały rok zameldowany w Holandii lub mieć potwierdzoną strukturę dochodów – formularz UE/WE.

Kiedy Belastingdienst wydaje zaświadczenie o dochodach?

Zaświadczenie UE/WE za każdy rok ma odrębny druk. Holenderski urząd zazwyczaj udostępnia ten druk na przełomie lutego i marca każdego roku. I na każdy nowy druk musimy niestety czekać. Jednak jako profesjonalne biuro mamy dostęp do nowych druków szybciej niż inni i nie będziesz musiał czekać aż do marca aby móc podbić druk potwierdzający Twoje dochody za poprzedni rok podatkowy.

Termin ważności zaświadczenia UE WE

Dokument formularz UE/WE wydany jest bezterminowo, jednak jeżeli złożyłeś korektę rozliczenia w polskiej skarbówce należy wnioskować o wydanie nowego zaświadczenia UE/WE ponieważ pierwsze traci ważność w momencie składania korekty deklaracji PIT.

Czas oczekiwania na wydanie podbitego zaświadczenia o dochodach

Zaświadczenie UE WE polski urząd skarbowy wydaje w ciągu 7 dni roboczych. Natomiast do Belastingdienst należy wysłać niezwłocznie po wysłaniu rozliczenia, lub w określonym terminie wynikającym z wezwania. Warto pamiętać, aby uwzględnić czas na wykonanie przez biuro dokumentu PIT ZG Holandia, niestety nie mając tej deklaracji podatkowej urząd polski nie wypełni zaświadczenia.

Czy jest obowiązek wykazania holenderskich dochodów w PIT 36 ZG

Nie obawiaj się, że niepotrzebnie wykazujesz holenderskie dochody w polskim rozliczeniu. Polska ma podpisaną z Holandią taką umowę (umowa o unikaniu podwójnego opodatkowania), która zmusza każdego polskiego rezydenta do wykazania dochodów z Holandii na tzw. PIT ZG.

 

Dochód holenderski rozlicza się w polskim rozliczeniu metodą proporcjonalnego rozliczenia i stosuje się ulgę abolicyjną, o ile we wcześniejszych latach wartość ulgi nie była ograniczoną kwotą a wynikała z odpowiednich wyliczeń tak od rozliczeń za 2021 ulga abolicyjna jest limitowana i wynosi tylko 1360 PLN. Wiąże się to z tym, że od holenderskich dochodów może wyjść do zapłaty podatek w polskim urzędzie skarbowym.

Na szczęście Nowy Ład  oraz jego nowelizacja zwiększają kwotę wolną  w polskim rozliczeniu oraz podnoszą kwotę dotyczącą drugiego progu podatkowego na 120000 PLN ( od tej kwoty podatek wynosi 32%). W związku z tym sytuacja każdego podatnika jest inna i nie zawsze będzie oznaczała niedopłatę podatku do polskiej skarbówki.

 

Pamiętaj, że masz obowiązek wykazania dochodów holenderskich do polskiego urzędu, jeżeli nie zrobisz tego samodzielnie polski urząd wezwie Cię za jakiś czas do złożenia rozliczenia PIT 36 ZG Holandia, ponieważ Belastingdienst jest zobowiązany do poinformowania polskiej skarbówki o Twoich dochodach z Holandii jeżeli jesteś polskim rezydentem.

Status rezydenta a zaświadczenie UE/WE

Polski rezydent to osoba, która w Polsce ma centrum interesów osobistych lub gospodarczych lub przebywa w Polsce dłużej niż 183 dni.

Jeżeli chciałbyś zrezygnować z bycia polskim rezydentem musisz uzyskać certyfikat podatkowy czyli zaświadczenie podatnika o miejscu zamieszkania dla celów podatkowych który wydaje organ właściwy w kraju zamieszkania podatnika i musisz przedstawić to w polskim urzędzie wówczas nie będziesz musiał składać rozliczenia do polskiego urzędu ani uzyskiwać zaświadczenia UE/WE.

Zaświadczenie UE/WE a dochody uzyskane do 26 roku życia

Korzystną sytuację mają również osoby które nie ukończyły 26 roku życia wówczas dochód holenderski  i każdy inny jest zwolniony z opodatkowania co wiąże się również z tym, że jeżeli pracowałeś w Polsce i Holandii i chcesz uzyskać zwrot podatku z Holandii wówczas dochód polski nie powinien zostać wpisany na zaświadczenie  o dochodach Holandia UE WE.

Pismo Onjuiste inkomensverklaring - oznacza że coś jest nie poprawne

Jeżeli masz pecha urząd holenderski w przesłanym zaświadczeniu UE/WE dopatrzy się jakiegoś błędu, lub coś będzie dla nich nie jasne wówczas poprosi o przesłanie kolejnego formularza UE WE i będzie trzeba udać się do urzędu w Polsce po kolejne zaświadczenie UE/WE i odesłać do urzędu w Holandii do określonego terminu zazwyczaj podatnik ma na to 4 tygodnie.

 

Powody z których otrzymałeś to pismo:

  • nie ma Twojego podpisu lub jest nieczytelny
  • pieczątka urzędu skarbowego jest słabo widoczna
  • urzędnik nie złożył podpisu lub jego podpis jest niewyraźny
  • zastosowano błędną wersje formularza UE/WE
  • wysłana kopia formularza zamiast oryginału
  • wydrukowałeś zaświadczenie o dochodach UE/we bez kodu kreskowego
  • przesłany formularz jest pusty

Należy w ciągu 4 tygodni odesłać podbite od nowa zaświadczenie. Pismo to otrzymają zarówno osoby które już wysłały zaświadczenie UE WE do holenderskiego urzędu jak i te które jeszcze nic nie wysłały.

Stawki podatku z Królestwie nederlanów

Jak w każdym kraju tak i w Holandii zmieniają się przepisy, ulgi i stawki podatku.

Stawka podatku do kwoty 68688 euro to 37,10%, natomiast po przekroczeniu tej kwoty wynosi 49,50%.

W Holandii również od wysokości dochodów zależy wysokość opłacanych składek społecznych, których łączna wartość wynosi 27,65% od dochodu. Jednak maksymalna wartość od której zapłacisz składki społeczne to: 35129 euro. Jeżeli uzyskałeś wyższy dochód to nie zapłacisz więcej niż od wymienionej wartości składek społecznych. Wysokość zapłaconego podatku ma wpływ na wysokość zwrotu podatku z Holandii.

Jak wypełnić zaświadczenie o dochodach Holandia

Jak wypełnić zaświadczenie o dochodach Holandia, to proste poniżej zamieszczamy instrukcje.

Na pierwszej stronie druku zaświadczenia UE/WE należy podać swoje dane osobowe tj. Imię, nazwisko, pesel, numer BSN (dawniej SOFI), adres zamieszkania ( należy podać taki sam z  jakim został złożony ostatnie rozliczenie do polskiego urzędu skarbowego), oraz złożyć podpis.

 

Z kolei na drugiej stronie należy w lewym górnym rogu podać numer BSN  oraz wypisać w zależności od rodzaju dochodów w odpowiedniej rubryce.

Większość polskich urzędów nie wpisuje tych wartości tylko podatnik musi sam wpisać kwoty dochodów. Pod tym linkiem https://download.belastingdienst.nl/belastingdienst/docs/objas_do_za_ib0591t11plpol.pdf znajdziesz wyjaśnienie gdzie wpisać poszczególny dochód.

 

Natomiast tutaj wszystkie wyjaśnienia i formularze dla kilku lat https://www.belastingdienst.nl/wps/wcm/connect/nl/buitenland/content/inkomensverklaring-aangifte-inkomstenbelasting-buitenlandse-belastingplichtigen

 

W ostatniej części zatytułowanej „Oświadczenie zagranicznego urzędu skarbowego”  podpisuje i wypełnia polski urząd skarbowy.

Bardzo ważne jest,  aby po wydrukowaniu formularza sprawdzić czy są kody kreskowe bez nich urząd odrzuci takie zaświadczenie.

 

Z  nami nie będziesz musiał pamiętać o kolejności załatwiania spraw, opłatach itp. Dokument ten należy dostarczyć do urzędu holenderskiego w oryginale listem poleconym na adres:

Belastingdienst
Postbus 2577
6401DBHeerlen
Holandia

Jak wpływa dochód z poza Holandii na zwrot podatku - na przykładzie!

Przedstawiając poniższe przykłady, chcemy podkreślić jak bardzo ważne jest zaświadczenie o dochodach Holandia UE/WE i jak duży wpływ na wysokość zwrotu podatku z Holandii mają dochody spoza Holandii.

 

Przykład na postawie pana Jana i Sebastiana. 🙂

 

Pan Jan pracował na terenie Holandii i uzyskał przychód w wysokości 12500 euro oraz został potrącony podatek w wysokości 1800 euro. Pracował 5 miesięcy. Nie ma innych dochodów.

 

Natomiast Pan Sebastian pracował razem z panem Janem i wszystkie wartości ich zarobków, okresu pracy i podatku są takie same. Różnica pomiędzy tymi Panami jest taka, że Pan Sebastian miał polskie dochody.

 

Pan Jan otrzyma zwrot w wysokości 255 euro.

 

Natomiast Pan Sebastian ma niedopłatę podatku do holenderskiego urzędu w wysokości 468 EUR.

 

Sytuacja taka ma miejsce, ponieważ dochody Pana Sebastiana z Polski były większe niż 10% co sprawiło, że nie został zachowany warunek o uzyskaniu co najmniej 90% holenderskich dochodów w danym roku podatkowym i nie mógł skorzystać z podstawowych ulg podatkowych.

Obaj Panowie nie mieli również meldunku w Holandii przez cały rok podatkowy. Dlatego tak ważne jest przedstawienie wszystkich dochodów uzyskanych w danym roku, a także pozyskanie zaświadczenie UE/WE i dostarczenie go do urzędu, tak aby rozliczenie do holenderskiego urzędu było wykonane poprawnie, rzetelnie i nie trzeba było oddawać niepotrzebnie pobranego podatku.

 

To tylko jeden z wielu przykładów, że warto rozliczać się z profesjonalistami, wtedy  masz pewność, że rozlicznie będzie poprawne i wykonane tak abyś otrzymał jak najwyższy zwrot podatku.

Pismo z tytułem Onjuiste inkomensverklaring

Kolejnym dokumentem jest wezwanie do przesłania zaświadczenia UE/WE. Należy w ciągu 4 tygodni odesłać podbite od nowa zaświadczenie. Pismo to otrzymają zarówno osoby które już wysłały zaświadczenie UE/WE do holenderskiego urzędu jak i te które jeszcze nic nie wysłały pismo jest wysyłane z Belastingdiesnt z tytułem Onjuiste inkomensverklaring.

Pismo Onjuiste inkomensverklaring