Masz pytania? Zadzwoń teraz +48 797 207 103
Rozliczenie podatku z Holandii - Niderlandy
0
wysłanych wniosków o zwrot
Cena za usługęod 300zł

Rozliczenie podatku z Holandii

Holenderski system podatkowy pozwala na rozliczenie podatku z Holandii do 5 lat wstecz a tym samym uzyskanie zwrotu nadpłaconego podatku podczas trwania zatrudnienia w tym kraju.

Zeznanie podatkowe możesz złożyć w urzędzie skarbowym Belastingdienst przez cały rok pamiętając, że aktualnie ostatnim rokiem, jaki możemy rozliczyć i uzyskać o zwrot podatku z Holandii jest 2018.

Potrzebujesz ogólnie dwóch dokumentów jaaropgaaf od holenderskiego pracodawcy i PIT-11 w przypadku polskich dochodów.

Jesteśmy firmą, która się specjalizuje kompleksowym rozliczeniem osób do holenderskiego urzędu skarbowego Belastingdienst oraz wykonywaniem deklaracji podatkowych do polski na PIT-36 ZG. Świadczymy też całą gamę innych świadczeń o, których możesz przeczytać poniżej.

 

Rozliczenie do 5 lat wstecz, aktualnie za lata : 2023 2022, 2021, 2020, 2019, 2018.
Wszystkie usługi świadczymy Online w dowolnej chwili możesz uruchomić zamówić bezpłatną kalkulacje i wycenę zwrotu podatku z Holandii.

Cena rozliczenia odod 300zł
0
wysłanych wniosków o zwrot

Bezpłatna wycena pozwoli Ci na zapoznanie się z wysokością zwrot podatku z Holandii na jaki możesz liczyć. 

Jak zamówić do wyceny

Zwrot podatku z Holandii

1
Uruchom formularz

Zamów bezpłatną wycenę i kalkulacje

2
Wypełnij formularz

Udziel odpowiedzi na kilka pytań odnośnie pracy w Holandii (Niderlandach)

3
Wyślij do wyceny

Pozostaw swoje dane teleadresowe, niezwłocznie po wysłaniu formularza, konsultant zweryfikuje zamówienie i w wiadomości zwrotnej przekaże Ci wynik kalkulacji i przedstawi ofertę na rozliczenie podatku z Holandii.

Co potrzebujemy do wykonania

Wyceny i kalkulacji

Niezbędnymi dokumentami do odzyskania podatku z Holandii będą karty podatkowe od holenderskich pracodawców oraz w przypadku polskich dochodów np. PITy-11

Lista dokumentów do wyceny i kalkulacji

  • Karty podatkowe: jaaropgaaf / jaaropgave od holenderskich pracodawców
  • W przypadku polskich dochodów PITy-11 lub PIT-40A/11A
  • Wszystkie okresy pracy, zatrudnienia w Holandii
  • Informacje czy byłeś pracownikiem oddelegowanym A1

Kompleksowo

Usługi powiązane z Holandia

Wraz z usługą  rozliczenie podatku z Holandii możemy wykonać usługi powiązane do polskiego i holenderskiego urzędu.

CelRozliczenie podatku z Holandii
Okres5 lat wstecz

Kto może ubiegać się o zwrot podatku z Holandii

Pracując na terenie Holandii Twój pracodawca w Twoim imieniu płacił zaliczki podatku do Belastingdiesnt.  Na jaaropgaaf widnieją pod nazwą (LOONBELASTING/PREMIE VOLKSVERZEKERINGEN lub LOONHEFFING lub INGEHOUDEN.  Od pracodawcy otrzymasz ten właśnie dokument i na jego podstawie można wyliczyć wysokość zwrotu podatku z Holandii i Twojego podatku. Odpowiadając na pytanie kto może ubiegać się o rozliczenie podatku z Holandii to każdy podatnik, który m a odprowadzony podatek do holenderskiego urzędu skarbowego Belastingdienst.

Zwrot podatku Holandia

Czy mam obowiązek złożyć rozliczenie do holenderskiego urzędu skarbowego?

Obowiązek złożenia rozliczenia do holenderskiego urzędu skarbowego Belastingdienst masz w kilku przypadkach, gdy:

  • szacowany zwrot podatku z jest wyższy niż 14 euro,
  • kalkulowana niedopłata podatku jest większa niż 45 euro
  • otrzymałeś wezwanie z Belastingdienst

Warto składać rozliczenia na bieżąco, ponieważ pozwoli to na uniknięcie kar oraz uzyskanie zwrotu podatku Holandia.

Ile lat wstecz mamy na rozliczenie podatku w Holandii

Do holenderskiego urzędu skarbowego rozliczenia można składać do 5 lat wstecz. Aktualnie będą to lata:

  • 2023 2022, 2021, 2020, 2019, 2018

Jednak, aby uzyskać zwrot podatku z Holandii jak najszybciej należy złożyć rozliczenie za rok podatkowy który dobiega końcowi lub już się zakończył w pierwszej połowie nowego roku podatkowego, wówczas jest duża szansa że zwrot podatku otrzymasz nawet w ciągu miesiąca.

Jednak Belastingdienst dla przykładu dla rozliczenia złożonego za 2021 rok do 31.05.2022 ma czas na wydanie decyzji podatkowej aż do 31.12.2024.

Jaki jest czas oczekiwania na zwrot podatku z Holandii z Belastingdienst

Czas oczekiwania na decyzję podatkową jest różny i trudno dokładnie sprecyzować kiedy dany podatnik otrzyma rozliczenie podatku z Holandii i decyzje z Belastingdienst. Im szybciej złożysz rozliczenie z Holandii , tym szybciej Belastingdienst wyda decyzję podatkową i uzyskasz zwrot podatku Holandia.  Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji każdej osoby. Najczęściej czas oczekiwania na zwrot podatku z holenderskiego urzędu wynosi 3-4 miesięcy. Zdarzają się jednak sytuacje, gdzie trzeba czekać nawet trzy lata. Niestety urząd ma takie prawo.

Weryfikacja deklaracji oraz zaświadczeń zajmuje urzędnikom sporo czasu.

Jednak Belastingdienst dla przykładu dla rozliczenia złożonego za 2021 rok do 31.05.2022 ma czas na wydanie decyzji podatkowej aż do 31.12.2024.

Lista niezbędne dokumentów do rozliczenia podatku z Holandii

Dokumenty, które są niezbędne do sporządzenia rozliczenia do holenderskiego urzędu to:

  • jaaropgrave
  • okres pracy w Holandii
  • zaświadczenie EU/WE

Po przesłaniu tych dokumentów konsultant przeliczy i przygotuje bezpłatną kalkulację wysokości zwrotu podatku z Holandii. Równie dobrze możesz też skorzystać z gotowego rozwiązania jakim jest kalkulator zwrotu podatku z Holandii, który pozwala w szybki sposób wykonać stosowne obliczenia i uzyskać wynik podatku do odzyskania z Holandii.

Od czego zależy wysokość zwrotu podatku z Holandii

Czynnikami wpływającymi na wysokość zwrotu to jak precyzyjnie zostało wykonane rozliczenie z Holandii i jakie zastosowano ulgi podatkowe a wpływają tutaj takie czynniki:

  • okres pracy
  • struktura dochodów pomiędzy dochodami zagranicznymi, a dochodów spoza Holandii
  • wiek
  • wysokości ulgi algemene heffingskorting
  • wysokości ulgi algemene arbeidskorting
  • od rodzaju rozliczenia – indywidualne, czy z partnerem
  • ulgi inkomensafhankelijke combinatiekorting
  • czy posiadasz holenderki meldunek przez cały rok podatkowy

Dlaczego jest tak ważna struktura dochodów przy kalkulacji zwrotu podatku z Holandii?

Chcąc, aby rozliczenie podatku Holandia było korzystne i móc ubiegać się o wysoki zwrot podatku z Holandii należy być zameldowanym na terenie Holandii cały rok podatkowy, wówczas korzystamy ze wszystkich ulg podatkowych. Natomiast jeżeli nie mamy adresu zameldowania trzeba zachować kryterium dochodowe. Warunek ten został wprowadzony od dochodów uzyskanych w 2015 rok przez holenderską administrację podatkową (Belastingdienst).

 

Do potwierdzenia światowego dochodu uzyskanego w danym roku podatkowym wymagane jest zaświadczenie o dochodach uzyskane na zaświadczenie o dochodach Holandia EU/WE, który należy podbić w kraju rezydencji (czyli np. w polskim urzędzie skarbowym).  Po przeliczeniu stosunku holenderskich dochodów i dochodów uzyskanych po za Holandią  czyli np. w Polsce) można skorzystać z odliczeń podatkowych i uzyskać zwrot podatku z Holandii o ile dochód holenderski stanowi co najmniej  90% wszystkich dochodów światowych, a maksymalnie dochody spoza Holandii stanowią 10%.

 

W takiej sytuacji podatnik traktowany jest jako kwalifikowany podatnik zagraniczny i może skorzystać z ulg jak mieszkaniec i odzyskać podatek z Holandii. Odpowiadając na pytanie ile dostane zwrotu podatku z Holandii zależy to głownie do struktury dochodu jaki kreował się w danym roku podatkowym.

 

Wzór zaświadczenia:

Źródło:

https://download.belastingdienst.nl/belastingdienst/docs/zaswiadczenie_o_dochdach_ib0591z01folpol.pdf

Czym jest ulga algemene heffingskorting

Ulga algemene heffingskorting jest to ogólna ulga podatkowa, która obniża Twój podatek i składki na ubezpieczenie społeczne. Zastosowanie tej ulgi sprawia, że podatnik zapłaci mniej podatku i składek związku z tym otrzyma wysoki zwrot podatku z Holandii.

Każdy ma prawo do skorzystania z tego odliczenia jednak nie zawsze przysługuje odliczenie jej całej wartości. Wysokość tej ulgi zależy od okresu pracy w Holandii, meldunku czy posiadałeś cały rok w Holandii, wieku oraz struktury dochodów ( pomiędzy holenderskimi, a tymi spoza Holandii dotyczy to nierezydentów holenderskich).

Do uzyskania całej kwoty odliczenia musisz być zameldowany na terenie Holandii cały rok lub Twoja struktura dochodów musi stanowić co najmniej 90% z Holandii natomiast maksymalnie 10% możesz uzyskać z poza granic Niderlandów ( np. z Polski). Jeżeli podatnik nie ma tej struktury rozliczenie podatku z Holandii może okazać się mniej korzystne co wiąże się z uzyskaniem mniejszego zwrot podatku Holandia.

 

Ulga algemene heffingskorting w poszczególnych latach:

  • 2022 2888 euro
  • 2021  2837 euro
  • 2020 2711 euro
  • 2019 2477 euro
  • 2019 2477 euro

Co to jest ulga algemene arbeidskorting

Jest to ulga podatkowa dla pracownika, która jest naliczana podczas trwania stosunku pracy. Wyliczona jest na podstawie wysokości uzyskanego dochodu. Wysokość ulgi zależna jest od wieku i wysokości dochodów.  Jej wartość znajdziesz jaaropgaaf. Im wyższa tym większy uzyskasz zwrot podatku z Holandii.

Jeżeli dochód  nie przekracza ustawowego limitu, wówczas rozliczenie z Holandii możesz zastosować wartość którą pracodawca zastosował do Twoich dochodów, jednak nie więcej niż zgodnie z tabelą ulg podatkowych przyporządkowując do Twojego wieku.

Kwota ulgi ma wpływ na wysokość odzyskanego podatku z Holandii.

Inkomensafhankelijke combinatiekorting - co to za ulga czy rozliczeniu podatku Holandia

Ulga ta związana jest z wychowaniem dziecka, aby móc skorzystać musisz być zameldowany w Holandii lub spełniać warunek dotyczący struktury dochodów która opisana jest powyżej. Ulga ta ma bardzo duże znaczenie w  uzyskaniu wysokiego zwrot podatku z Holandii.

Warunki, które należy spełnić, aby rozliczenie z Holandii uwzględniało tę ulgę są następujące:

  1. Musisz wychowywać dziecko
      • swoje własne
      • przybrane dziecko
      • adoptowane
      • dziecko z poprzedniego związku małżonka
      • pasierba
  2. Dziecko musi mieć mniej niż 12 lat w dniu 1 stycznia
  3. Musisz posiadać razem z dzieckiem wspólny adres zameldowania przez co najmniej 6 miesięcy w ciągu roku kalendarzowego.
  4. Twój dochód z pracy jest większy niż kwota z tabeli w danym roku. Jeżeli Twój dochód jest niższy niż podane wartości wówczas nie możesz ubiegać się o tę ulgę.

 

Tabel arbeidsinkomen voor inkomensafhankelijke combinatiekorting

Jaar van aangifte Arbeidsinkomen
2022 vanaf €5220
2021 vanaf € 5154
2020 vanaf € 5073

 

Źródło: https://www.belastingdienst.nl/wps/wcm/connect/bldcontentnl/belastingdienst/prive/inkomstenbelasting/heffingskortingen_boxen_tarieven/heffingskortingen/inkomensafhankelijke_combikorting/#arbeidsinkomen

Co to jest M-biljet i jak złożyć rozliczenie na formularzu M-biljet

Aby rozliczenie podatku Holandia było poprawne niezbędna jest informacja odnośnie zameldowania na terenie Niderlandów. Jeżeli byłeś zmalowany tylko część roku w Holandii, a pozostałą po za granicami tego kraju ( np. w Polsce) wówczas rozliczenie do Holandii należy złożyć na formularzu M-biljet  M-aangifte).

Niestety jako podatnik nie masz możliwości wysłania tego rozliczenia za pośrednictwem Internetu. Belastingdienst przesyła formularz w postaci książeczki, która ma około 80 stron. W związku z tym samodzielne wypełnienie i wykonanie rozliczenie pitu z Holandii jest skomplikowane. Możliwość złożenia rozliczenia i ubiegania się o Holandia zwrot podatku w Twoim imieniu mają doradcy  podatkowi. Wysłanie rozliczenia drogą elektroniczną i w dodatku zweryfikowane przez konsultanta  podatkowego zapewni szybkie uzyskanie wysokiego zwrotu podatku Holandia.

Po otrzymaniu wezwania lub formularza musisz złożyć rozliczenie do Holandii w terminie podanym w piśmie. Nie złożenie rozliczenia będzie skutkowało nałożeniem kary z urzędu.

Co to jest C-biljet i jak złożyć rozliczenie do Holandii na tym druku

Formularz ten jest dla osób które przez cały rok nie miały meldunku w Holandii ale uzyskały dochód w tym kraju  oraz byłeś zobowiązany do płacenia składek społecznych i podatku w Holandii.

W sytuacji kiedy otrzymałeś formularz C-biljet, lub uzyskałeś dochód w Holandii musisz złożyć rozliczenie. Rozliczenie można złożyć zarówno elektronicznie jak i w formie papierowej. Wykonanie rozliczenia w formie elektronicznej przyspiesza uzyskanie zwrotu podatku z Holandii.

Co to jest Belastingdienst

Belastingdiesnt to po prostu urząd skarbowy w Holandii. W holenderskim urzędzie skarbowym załatwisz wszystkie sprawy związane z podatkami.  Jest to instytucja, która przyjmuje rozliczenia podatku z Holandii oraz odpowiada za wydawanie decyzji podatkowych. Czuwa również nad porządkiem podatkowym w kraju. Belastingdienst zwrot podatku bo tak kojarzona jest głownie ta instytucja podatkowa w grupie ludzi, którzy emigrują za pracą do Holandii. Z belastingdienst podatnicy otrzymują również wszystkie dokumenty w tym prośby o dosłanie dokumentów a także wezwania do rozliczenia. Ważne, aby po otrzymaniu jakichkolwiek dokumentów z tego urzędu odpowiednio zareagować i odpowiedzieć na to pismo.

 

Holenderski urząd posiada oczywiście swój kanał na youtube gdzie w sposób żartobliwy komunikuje się z klientem

Żródło: https://www.youtube.com/c/belastingdienst

Zwrot podatku z Holandii a mój BSN?

W Holandii, aby móc podjąć zatrudnienie jest udanie się do urzędu i złożenie wniosku o nadanie tego numeru BSN. Należy umówić się na wizytę w urzędzie za pośrednictwem strony internetowej lub telefonicznie. Po odbyciu takiej wizyty otrzymujesz numer od ręki. Musisz mieć przy sobie tylko numer osobisty. Urzędnik zadaje pytania więc jeżeli nie znasz angielskiego, niderlandzkiego lub niemieckiego warto mieć przy sobie osobę która będzie Twoim tłumaczem. Wcześniej numer ten nazywano numerem Sofinummer (SOFI). Jednak jego aktualna nazwa to BSN.

Burgerservicenummer  będziesz korzystał w każdym kontakcie z holenderską administracją oraz urzędem skarbowym. Numer ten będzie widniał na jaaropgaaf i jest niezbędny aby wykonać rozliczenie jarografu z Holandii ubiegać się o zwrot podatku z Holandii.

Jaaropgaaf/ Jaaropgave co to za dokument i co można z niego odczytać?

Dokument ten można porównać do polskiego PIT-11. Znajdują się w nim informację o wysokości uzyskanego przychodu, podatku i innych potrąceniach. Jaaropgaaf to nic innego jak holenderska karta podatkowa na podstawie, której można  wykonać rozliczenie jarografu z Holandii. Dokument ten ma obowiązek wydać każdy pracodawca po zakończonym roku podatkowym najpóźniej do końca marca roku kolejnego. Jaaropgaaf jest niezbędny, aby móc ubiegać się o rozliczenie podatku Holandia oraz złożyć rozliczenie do polskiego urzędu skarbowego na formularzu PIT 36 ZG.

Zwrot podatku Holandia

Jak wygląda proces kalkulacji i złożenia rozliczenia do holenderskiego urzędu?

Proces kalkulacji jest początkiem kolejnego etapu jakim jest złożenie rozliczenia do Belastingdienst.

W pierwszej kolejności dobrze jest zlecić wykonanie kalkulacji wysokości zwrotu podatku. z Holandii.

Jest to bardzo ważny moment, ponieważ pozwala na zapoznanie się z wysokością zwrotu podatku z Holandii, jednak czasem zdarzają się sytuację, że jest niedopłata podatku.

Do kalkulacji potrzebny jest:

  • jaaropgrave
  • dokumenty potwierdzające dochody z Polski i innych krajów,
  • okres pracy w Holandii
  •  informacja o stanie cywilnym oraz o posiadaniu dziecka do 12 roku życia

Oblicz zwrot podatku z Holandii teraz przejdź do kalkulator zwrotu podatku z Holandii po wypełnieniu i otrzymaniu tych informacji max do 24h wyślemy wynik kalkulacji.

Następnie po zapoznaniu się z ile zwrotu podatku z Holandii możemy odzyskać wysokością , nasze biuro przygotuje niezbędne dokumenty, które będą potrzebne do zrealizowania usługi rozliczenie podatku Holandia.

Czy mam obowiązek wykazania dochodów holenderskich do polskiego urzędu na PIT-36 ZG?

Zwrot podatku z Holandii a polski urząd skarbowy, tutaj sprawa jest prosta dochody z kraju Holandia należy wykazać w zeznaniu podatkowym do polskiego urzędu skarbowego dlatego też odpowiadając na pytanie:

Oczywiście, że tak. Zgodnie z ustawą o podatku dochodowym od osób fizycznych jeżeli jesteś polskim rezydentem wówczas masz obowiązek rozliczenia holenderskich dochodów w PIT ZG Holandia na formularzu PIT-36 i wysłania go do polskiego urzędu skarbowego.

Rezydencja podatkowa na ubieganie się o odzyskanie podatku z Holandii

Polski rezydent to osoba, której centrum interesów osobistych lub gospodarczych Polsce i/lub przebywał na terenie kraju co najmniej 183 dni w roku podatkowym. Musisz wówczas wykazać dochody z całego świata w rozliczeniu do polskiego urzędu skarbowego, ponieważ podlegasz tzw. Nieograniczonemu obowiązkowi podatkowemu. Może się tak zdarzyć że będziesz miał rezydencję podatkową w dwóch krajach i polska podpisała z tym drugim krajem umowę o unikaniu podwójnego opodatkowania, wówczas miejsce zamieszkania decyduje o rezydencji.

Kim jest nierezydent i czy musi wykazać dochód z innych krajów

Podatnik, który nie ma w Polsce rezydencji podatkowej wykazuje w polskim rozliczeniu tylko dochód uzyskany na terenie Polski, gdyż podlega tzw. Ograniczonemu obowiązkowi podatkowemu.

Czy otrzymam cały podatek z holenderskiego urzędu, który został potrącony?

Niestety nie ma na to pytanie jednoznacznej odpowiedzi. Wszystko zależy os sytuacji danego podatnika. Jeżeli uzyskałeś dochody tylko w Holandii i nie przekroczyły kwoty wolnej wówczas są duże szanse na to, że otrzymasz cały podatek.

W każdym przypadku trzeba przeliczyć wszystkie ulgi  i zapoznać się z indywidualną sytuacją podatnika. Dopiero wtedy można podać szacowaną wartość ile wynosi zwrot podatku z Holandii.

Jak Belastingdienst zwróci pieniądze z tytułu zwrotu podatku

Holenderski urząd skarbowy zwróci nadpłacony podatek na rachunek bankowy, który widnieje w systemie. Jeżeli Twój rachunek zmienił się lub rozliczasz się po raz pierwszy należy wykonać zgłoszenie konta bankowego w Belastingdienst. Do rejestracji konta bankowego w Belastingdienst potrzebne będą:

  • kopia dowodu osobistego
  • zaświadczenie z banku
  • formularz do zgłaszania kota

Zaświadczenie z banku nie może być starsze niż 6 miesięcy. Urząd jeżeli będzie miał pytania lub wątpliwości czy, aby na pewno to Twój rachunek prześle Ci list z zapytaniami.

Jednak jeżeli wszystko będzie się zgadzało urząd dokona przelewu na Twój rachunek bankowy.

Czy warto składać wniosek o zwrot podatku o niderlandzkiego urzędu ?

Po pierwsze jak już zostało napisane powyżej masz w wielu przypadkach obowiązek złożenia rozliczenia zarówno do polskiego urzędu jak i holenderskiego.

Składając rozliczenie unikniesz niepotrzebny kar i problemów ze strony urzędu. A po drugie składając deklarację podatkową, masz szanse otrzymać odzyskać podatek z Holandii. Każdy chce, a by jego pieniądze wróciły do niego.

Ostatnia ważny powód to uporządkowane sprawy podatkowe to spokój ducha. Nie będziesz musiał wracać się do lat ubiegłych, aby szukać dokumentów, próbować sobie przypomnieć gdzie, kiedy pracowałem itp. Warto zrobić to co się ma zrobić od razu i nie zaprzątać sobie głowy gdy już upłynie sporo czasu.

Czy urząd holenderski przesyła jakąś korespondencje odnośnie decyzji podatkowych ?

Urząd holenderski wysyła liczną korespondencję odnośnie złożonego przez podatnika rozliczenia podatkowego. Z każdym z otrzymanych listów należy się zapoznać oraz odpowiednio się do niego odnieść. Należy pamiętać, że niekiedy urząd wysyła prośbę o dostarczenie brakujących dokumentów lub przesyła informację na którą należy udzielić odpowiedzi zachowując wyznaczony termin. Językiem powszechnie obowiązującym i urzędowym jest język niderlandzki. W przypadku kiedy zostanie nie poprawnie odczytana treść jaką holenderski fiskus przesłał – może to wpłynąć niekorzystnie na wynik rozliczenia podatkowego.

Ile można otrzymać zwrotu podatku z Holandii?

Po przeliczeniu  stosunku zwrotów podatku podatników do ilości wysłanych deklaracji podatkowych do holenderskiego urzędu odpowiadając na zadanie pytanie:  ile wynosi zwrot podatku z Holandii to średnia wartość zwrotu podatku wynosi 710 euro.

Dodatkowo  można ubiegać się o zorgtoeslag którego średni zwrot na podstawie doświadczeń wynosił 800 euro. Rozlicz się i odzyskaj swoje pieniądze.

Co to jest Voorlopige aanslag oraz Aanslag?

Jeżeli otrzymasz pismo tak zatytułowane Voorlopige aanslag oraz Aanslag oznacza to: że otrzymałeś wstępną decyzję podatkową. Po otrzymaniu takiego pisma warto nie bagatelizować innych pism które ewentualnie otrzymasz z Belastingienst, ponieważ urząd może Cię jeszcze poprosić o dodatkowe informację. Najczęściej prosi o ponowne przesłanie zaświadczenie o dochodach Holandia UE WE. Jeżeli nie odeślemy, np. zaświadczenia w wyznaczonym terminie wówczas otrzymasz kolejne pismo tzw. Aanslag czyli decyzja ostateczna.

Decyzja ostateczna jest potwierdzeniem, że dany rok podatkowy został poprawnie rozliczony. Urząd ma komplet dokumentów, natomiast zwrot podatku z Holandii został wypłacony na rachunek bankowy. Jeśli podatnik otrzymał decyzję podatkową ostateczną , jednak nadal nie został wypłacony zwrot nadpłaconego podatku przez fiskusa , należy wówczas przeanalizować czy rachunek bankowy został poprawnie zgłoszony do urzędu oraz czy został jednocześnie zarejestrowany przez holenderski urząd.

Tłumaczenie decyzji podatkowej z Holandii

  • Aanslagnummer – jest to numer decyzji podatkowej. Oznaczenie to należy podawać w każdej korespondencji  z urzędem.
  • Dagtekening – jest to data kiedy urząd wydał decyzję podatkową.
  • Jaar – rok podatkowy, którego dotyczy decyzja
  • Te betalen – jest to wartość niedopłaty podatku
  • Te ontvangen – jest to wartość zwrotu podatku jaką urząd Ci wypłaci
  • U bent een kwalificerende buitenlands belastingplichtige –  adnotacja, czy zostałeś uznany za podatnik nieograniczony i możesz skorzystać z ulg podatkowych
  • Inkomstenbelasting box 1 – wartość podatku
  • Premie volksverzekeringen – wartość składek społecznych
  • Heffingskortingen – łączna wartość przyznanych ulg podatkowych
  • Inkomstenbelasting en premie volksverzekeringen – należny podatek i składki społeczne
  • Algemene Arbeidskorting – ulga pracownicza
  • Algemene heffingskorting – ogólna ulga podatkowa